راه های پیشگیری از تولید گالن محصولات تقلبی - حتما تا به امروز شما هم بارها با محصولات تقلبی و بسته های جعل شده از یک برند خاص مواجه شده‌اید یا لااقل درمورد این رفتار سودجویان چیزی به گوشتان خورده است.

برای مثال، مدتی شایعه فراوانی  روغن موتور فیک و تقلبی ، ضد یخ فیک و تقلبی و ... در بازار شنیده می‌شد و هنوز هم گاهی از این دست تقلب ها روی می‌دهد. اما ریشه و دلیل این رویداد چه بوده است؟

چرا محصولات تقلبی وارد بازار میشوند؟

برند ها یا نام های تجاری مربوط به محصولات مختلف، از طریق راه های بسیاری می توانند خوش‌نامی و محبوبیت ویژه‌ای در میان مردم و بازار پیدا کنند. ارائه کیفیت خوب، خدمات عالی و ضمانت کالا، قیمت مناسب و به صرفه، بسته بندی جذاب یا تبلیغات گسترده و تاثیرگذار، مواردی است که ممکن است دلیل رشد مقبولیت و فروش محصولات یک برند باشند. همزمان با رشد برند ها، عده ای از سودجویان هم به این فکر می افتند که راه چند ساله را یک شبه طی کنند و با روش های مختلف مشتریان شما را فریب دهند.

fdaaaa

در این مقاله دو مورد از روش های تقلب برند گالن های محصولات با کیفیت و روش های پیشگیری از ظهور گالن های فیک روغن موتور را مرور خواهیم کرد.

تقلب و کپی کردن بسته بندی محصولات ( مانند گالن روغن موتور تقلبی)

یکی از روش های تولید یا عرضه گالن های فیک مانند روغن موتور تقلبی که بیشتر در بازار شایع است و حتی در برهه های خاصی، بازار را قبضه میکند، تقلب در تولید بسته بندی مشابه برند هاست. سودجویان با کپی برداری دقیق از گالن های شما، محصولات کم کیفیت خود را روانه بازار می‌کنند که آثار مخربی روی برند شما خواهد گذاشت.

از جمله عواقب این کپی برداری از برند شما میتوان به تخریب نام تجاری شما در بازار به واسطه گسترش محصولات بی کیفیت با برند شما اشاره کرد. به علاوه این، معمولا قیمت محصولات کپی مانند روغن موتور تقلبی، پایین تر از نرخ ارائه برند شماست و عرضه این محصولات در بازار چند قیمتی شدن و بی اعتمادی مشتری به برند را افزایش می دهد. متاسفانه عمده مشتریان نیز هنگام خرید محصولات،به قیمت آن توجه زیادی می کنند و گاهی حتی به دلیل شباهت زیاد محصول تقلبی به محصول شما، متوجه تفاوت مشهودی بین گالن اصلی و گالن تقلبی نمیشوند.

sdaaa

چگونه از کپی شدن بسته بندی محصولات پیشگیری کنیم؟

راه حل پیشگیری از این اتفاق در وهله اول ، استفاده از بسته بندی اختصاصی با جزئیات زیاد است تا سودجویان از پس کپی دقیق آن بر نیامده و مشتریان همیشه راهی برای شناسایی محصول اصلی شما از طریق ظاهر بسته داشته باشند.

یکی از  اقدامات بسیار تاثیر گذار برای پیشگیری از فروش گالن های تقلبی مانند گالن روغن موتور تقلبی ( فیک )، درج لوگوی برند به صورت های مختلف روی اجزاء بسته بندی است. به گونه ای که متقلبین به راحتی نتوانند اقدام به کپی آن کرده و محصول بی کیفیت خود را با نام برند شما روانه بازار کنند.

rwaaa

درج لوگوی برجسته روی درب گالن

از جمله روش های ممکن برای اجرای این اقدام ، درج لوگوی برجسته روی درب گالن هاست که هم به زیبایی گالن و بسته بندی شما خواهد افزود و هم بحث هویت بخشی برند شما را تامین و تاثیرگذار خواهد کرد.

درج لوگوی برجسته روی درب گالن به شما کمک میکند تا با مشتری خود ارتباط برقرار کنید و مشتری بفهمد که واقعا از یک برند درحال خرید کردن است.

امنیت این روش به دو دلیل قابل توجه است؛ نخست این که تولید مشابه آن کاری به مراتب هزینه بر و پیچیده است که نه برای متقلبین به صرفه خواهد بود و نه حتی ممکن. دلیل دوم هم این است که شرکت های تولید کننده درب گالن که امکان درج لوگوی برجسته روی درب گالن را دارند، معمولا برای انجام این خدمات ، شرایط بسیار سختی از جمله دریافت و بررسی تمامی گوهینامه های حقوقی ثبت برند و ... را ایجاد میکنند تا امکان بروز خطا و تقلب در محصولات برند ها به حداقل برسد.

eaaaag

شرکت روهین تراش ، تولید کننده انواع درب گالن ، امکان درج لوگوی برجسته روی درب گالن را برای اکثر درب های تولید خود فراهم نموده است و استاندارد های کیفی بسیار ویژه ای برای این خدمات قائل است تا برند ها با خیال راحت ، درب گالن اختصاصی خود را تولید کنند.

حفظ زیبایی و نمایان بودن لوگو روی درب گالن ، دقت بسیار بالا در اجرای صحیح شکل لوگو و در نهایت مناسب بودن قیمت درج لوگوی برجسته روی درب گالن ، از جمله مهمترین ویژگی های سفارش لوگوی برجسته در شرکت روهین تراش است.

باز شدن پلمپ درب گالن و تقلب در محتوای محصول

دومین روشی که تولید کنندگان گالن های تقلبی برای  فروش محصولات فیک خود مانند روغن موتور تقلبی ( فیک) استفاده میکنند، بازکردن درب گالن های شما و انتقال محصولات آن به گالن هایی به نام برند خودشان است تا به این روش برای مدتی کیفیت کالای خود را تثبیت و در نظر بیننده تقویت کنند. از دیگر مشتقات این روش هم ترکیب کالاهای با کیفیت و بی کیفیت برای رسیدن به یک میانگین کیفی است.

برای این روش هم انواع پلمپ درب گالن برای درب های مختلف استفاده می‌شود که رینگ های امنیتی گالن نام دارند و وظیفه قابل تشخیص کردن عملیات بازگشایی محصول بعد از تولید را دارند. پلمپ ها به این روش عمل می کنند که پس از اولین بسته شدن توسط تولید کننده در کارخانه، با اولین باز شدن رینگ امنیتی را از درب گالن جدا میکند و قابلیت اتصال مجدد آن وجود ندارد.

این قابلیت، یعنی رینگ امنیتی یا پلمپ درب گالن، به صورت پیش فرض روی تمام درب های تولیدی شرکت روهین تراش وجود دارد و در فرایند تولید این محصول هم دقت زیادی مورد تاکید بوده است.

از جمله موارد استانداردی که باید هنگام طراحی رینگ امنیتی مورد توجه واقع گردد، ظرافت پیوند های میان درب و رینگ است تا ضمن استحکام لازم برای مقاومت در مرحله بسته شدن در کارخانه، به راحتی توسط مصرف کننده هم باز و از درب اصلی جدا شود.

در هرصورت نباید راحتی استفاده توسط مصرف کننده را کاملا فدای امنیت در برابر تقلب محصول کرد و درب هایی که برای جداشدن از رینگ امنیتی و پلمپ، به استفاده از ابزار دیگر مانند چاقو و انبر احتیاج دارند به هیچ عنوان استاندارد نیستند.

درب های تولیدی در شرکت روهین تراش همواره با توجه دو فاکتور مهم یعنی نیاز های تولیدکننده محصولات و نیاز های مصرف کننده، مرحله طراحی و تولید را گذرانده اند.

قیمت درب گالن و قیمت درج لوگو روی درب گالن

برای سفارش محصولات و مشاوره در رابطه با روش های پیشگیری از تقلب درب گالن و برندینگ بسته بندی و همچنین دریافت لیست قیمت درب گالن و قیمت درج لوگوی روی درب گالن با کارشناسان ما تماس بگیرید.