چرا گالن و درب آن جداگانه تولید میشوند؟ گالن های پلاستیکی، ظروفی هستند که برای عرضه و نگهداری محصولات مختلف اعم از شوینده ها، مواد شیمیایی و مواد خوراکی به کار برده می‌شوند.

یک گالن از دو جزء اصلی یعنی بدنه گالن و درب گالن تشکیل شده است. در این مقاله به تفاوت‌های تولید بدنه اصلی گالن ها و تولید درب گالن و به این نکته خواهیم پرداخت که چرا هر یک از این دو مقوله معیار های کیفی خود را دارند و تولید کنندگان درب و گالن گاهی جداگانه و به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند.

گالن‌ها در انواع و اندازه های مختلف مانند گالن 4 لیتری ، گالن دو لیتری ، گالن یک لیتری و اندازه های بزرگتر مانند 5 ، 10 و 20 لیتری تولید می شوند.

روش تولید گالن ها و ظروف پلاستیکی

تولید گالن های پلاستیکی عمدتاً با استفاده از دستگاه‌های بادی انجام می‌شوند و شرکت‌های زیادی در سراسر جهان، همه روزه با استفاده از این روش، میلیون ها گالن تولید می‌کنند که برای کاربرد‌های مختلف، روانه شرکت های تولیدی و صنعتی دیگر می‌شود تا آنها محصولات و کالای خاص خود را مانند انواع شوینده، روغن موتور ، روغن خوراکی و ... داخل این گالن ها پر کرده و روانه بازار سازند.

دستگاه های بادی دارای قطعاتی از جمله قالب های گالن و دستگاه های پمپ هوا هستند که قطعات پیش ساخته پلاستیک ( پت ) یا مواد حالت پذیر رول را به شکل گالن های مصرفی مشتریان در می‌آورند.

روش تولید درب گالن

در فرایند تولید درب گالن ، از دستگاه های تزریق پلاستیک استفاده می شود که شامل قالب درب گالن و فرایند های تخمیری و حالت دهی می باشد. مواد اولیه پلاستیک خام با ورود به این دستگاه ها تبدیل به خمیر شده و پس از تزریق دقیق به داخل قالب درب گالن، به شکل درب آماده از دستگاه خارج می شوند.

قالب درب گالن

یکی از مهمترین مقدمات تولید درب گالن ، طراحی قالب درب گالن است که یک فرآیند کاملا پیچیده و تخصصی بوده که در تعیین کیفیت محصول خروجی از خط تولید نقشی بسیار کلیدی دارد.

مهندسین طراحی صنعتی برای تولید قالب درب گالن فاکتور های بسیار مهمی را از جمله خلاقیت در کاربرد و زیبایی محصول، دقت نانومیلیمتری در اندازه ها جهت پیشگیری از عدم همخوانی با اندازه های استاندارد، طراحی دقیق پلمپ و محافظ امنیتی تقلب ، ایجاد آج و دندانه های لازم برای سهولت استفاده مصرف کننده و ... در نظر میگیرند.

مواد اولیه تولید درب گالن

مرحله بعدی کیفیت مواد اولیه است که شامل مواد پلی اتیلن و رنگ ها می شود و هر مقدار کیفیت این دو بیشتر باشد، به همان میزان استحکام، مقاومت ، شفافیت و زیبایی رنگ افزایش خواهند یافت. امروزه حتی با توجه به نوسان و رشد روز افزون قیمت مواد اولیه و محصولات پتروشیمی ، قیمت درب گالب با کیفیت هنوز هم بسیار کمتر از خود گالن و شاید حتی یک هشتم قیمت گالن است.

در بسیاری موارد کیفیت درپوش گالن بسیار مهمتر از خود گالن است چراکه مصرف کننده دائما در حال استفاده از درب و باز و بست آن است. با این حال گاهی برخی از تولید کنندگان توجه کمتری به درب گالن محصول خود میکنند.

آب بندی درب گالن با مقوا و فوم سیل القایی

بحث آب بندی گالن های پلاستیکی هم موضوع بسیار مهمی است که توسط فوم و سیل القایی یا مقوا و سیل القایی داخل درب گالن انجام میشود . امروزه برخی از انوع درب گالن هم وجود دارند که با طراحی خاص خود، آب بندی محصول را بدون نیاز به این متعلقات تامین می‌کنند. برای تولید و مونتاژ فوم سیل و دیگر متعلقات آب بندی روی درب گالن هم دستگاه های دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرند و این کار پس از تولید درب پلاستیکی به صورت جداگانه انجام می‌شود.

آب بندی درب گالن به این جهت اهمیت دارد که از نشت مواد محتوای گالن ها به خصوص مایعات روان و روغن های شیمیایی به بیرون درب جلوگیری شود. همچنین نفوذ عوامل مخرب از جمله هوا و رطوبت به داخل ظرف هم ممکن است باعث ایجاد فساد در محتوای گالن شود.

بنابر مطالب فوق می توان برداشت کرد که تولید درب گالن و تولید ظروف پلاستیکی گالن، دو مقوله تخصصی با فرایند های مشتق جداگانه هستند که نگاه و فعالیت تخصصی روی هر کدام می‌تواند به تنهایی پروسه‌ای پیچیده برای کیفی سازی محصولات باشد.

بهترین شرکت تولیدکننده درب گالن کدام است؟

برای سفارش درب گالن با کیفیت باید این کار را به شرکتی متخصص و با تجربه در این زمینه بسپارید. شرکت روهین تراش ،  تولید کننده انواع درب گالن در طرح ها و اندازه های گوناگون با توجه به نیاز مشتریان است که بزرگترین مجموعه تولیدی تخصصی در این حوزه را داراست. استفاده از مرغوبترین مواد اولیه استاندارد و نظارت کیفی گروه مهندسی مجرب و متخصص بر روند طراحی و تولید، باعث شده تا مشتریان خاص این محصول، همیشه همراه روهین تراش باشند. طراحی و تولید بی‌نقص درب گالن، تخصص کارشناسان روهین تراش است که در سالهای متمادی، اعتماد و رضایت مشتریان ( که در حقیقت شرکای تجاری ما هستند) را، برای روهین تراش به ارمغان آورده است.
مدیران روهین تراش به استمرار همکاری با مشتریان گذشته تا حال خود که ناشی از همراهی مدام در روند معاملات و اعتماد در شرایط سخت اقتصادی بوده، افتخار می کنند.

شما میتوانید پس از مشاهده درب های تولیدی روهین تراش در بخش محصولات، جهت خرید درب گالن یا مشاوره فنی، با کارشناسان تخصصی  ما تماس حاصل فرمایید.